Dom i wnętrza

Pozytywy sufitu napinanego

Powłoki napinane to nie żadna nowina w architekturze. Warto jednak zaznaczyć, że na początku wykorzystywano je głównie przy wykańczaniu środków moteli oraz sal biznesowych. Obecnie ta technologia jest łatwiej dostępna i zdecydowanie dostępniejsza cenowo. Zastosowanie sufitu napinanego jest rzeczywiście rozmaite – mają możliwość być wstawiane de facto w każdym punkcie, startując od zwykłej łazienki, a na dużych obiektach użyteczności publicznej kończąc. Powłoka napinana ma prawo także sprawować rolę ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufit napinany to lepszy rodzaj sufitów podwieszanych, z tą tylko niewspółmiernością, że sufity napinane składają się tylko z profili montowanych po bokach sufitu i membrany, jaka jest naciągnięta pomiędzy nimi. Walorem sufitu napinanego w stosunku do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest tak naprawdę zupełna dowolność zaprojektowania. Mamy szansę projektować nieskończenie wiele rozmaitych konstrukcji: łukowych, kulistych. Złączenie ich z kombinacją barw i oświetlenia zapewnia nam niebywały efekt. Następną przewagą tych sufitów jest szansa doboru de facto dowolnego koloru a także jego typu: błyszczącej lub matowej. Sufity napinane idealnie chowają wszystkie nieładne instalacje i stropy, a te z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie zwiększyć nasze biuro. Są to też sufity niesamowicie odporne na różnego gatunku zniekszłałcenia, wstrząsy.

Instalacja sufitu to rzeczywista sprawa – jest bezawaryjny i niebywale szybki, ponieważ zajmuje parę godzin (zazwyczaj od 2 do 8 h). Cały zabieg mamy możliwość zorganizować nawet bez potrzeby usuwania mebli i innych przedmiotów z remontowanego mieszkania. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy obeznanej ekipie. W trakcie montowania sufitu niezwykle istotne jest, aby postarać się również o jego należyte oświetlenie. Mamy możliwość wybrać dla przykładu paski LED zmienno-kolorowe. Takiego rodzaju sufit z cała gwarancją uczyni nasz pokój nowoczesnym oraz stylowym.

Sufitu napinanego nie malujemy, a jego serwis polega jedynie na lekkim odkurzaniu.