Dom i wnętrza

Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane w tej chwili to nowość na rynku budowlanym. Jest to świetna alternatywa dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z kartongipsu. Tak czy inaczej obydwa rozwiązania posiadają własne minusy jak i zalety. Sufit podwieszany pozwala utrzymać kompletnie gładką powierzchnię sufitu. Świetnie kryje każde rysy czy fragmenty instalacji elektrycznej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość mieszkania.

Instalacja sufitu podwieszanego wiąże się jednakowoż z koniecznością przeprowadzenia bardziej skomplikowanych prac. Najpierw robi się dedykowany stelaż, który musi podtrzymać płyty a przy następnym etapie dochodzi do montażu.Kończąc robotę powinno się uzupełnić szpary między spoinami. To genialny sposób na wyciszenie dźwięków dobiegających z górnego piętra. Pechowo wstawianie sufitu z karton-gipsu łączy się z koniecznością wyniesienia każdych mebli z pomieszczenia. W procesie instalacji oraz cięcia płyt bardzo się bałagani. Od tego problemu wyzwala nas sufit napinany. Tego typu sufit to bardziej kosztowna opcja zastępcza dla sufitu podwieszanego.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niebywale szerokie, można otrzymać wiele opcji aranżacyjnych. Gdy pomieszczenie jest już zbyt niskie powinno się pomyśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego odbicie w lustrze. To dobry pomysł na pozorne powiększenie niskiego pomieszczenia. Z drugiej strony wielce atrakcyjny efekt ma się możliwość uzyskać kiedy postawimy na sufity napinane z atrakcyjnym podświetleniem ledowym. Strasznie atrakcyjnie przedstawia się także sposobność wykonania indywidualnego nadruku na sufit. W tym celu można sięgnąć po fotkę czy ulubioną wizualizację. U producentów dostępne są też sufity napinane 3D. Dla detalicznych Klientów nadal jest to niezwykle kosztowne rozwiązanie. Sufity 3d ujrzeć można raczej w klubach muzycznych albo innych rozrywkowych punktach. Instalacja sufitów napinanych trwa zaledwie parę chwil. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak i przy suficie napinanym łatwo można poprawić akustykę mieszkania. W ten sposób jakiekolwiek dźwięki nie będą mogły do nas trafiać.

Obecnie proponowane na rynku sufity napinane mają dowolny kształt przykładowo trójkąta. Trzeba wyłącznie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już wspomniano największym problemem takich sufitów jest cena. Może ona wynieść nawet około 150 zł za metr kwadratowy.