Lifestyle

Wybierz się na Śląsk

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Wybierz się na Śląsk została wyłączona
  • Lifestyle

Jeżeli szukasz miejsca na krótkie wojaże, udaj się na Śląsk. Wybierz się na odwiedzanie pięknych zabytków, a ponadto atrakcyjnych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać bogatą historię jednego z najbarwniejszych regionów Polski. Przy okazji posmakuj także nietuzinkowych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, iż istniejący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł do lamusa. Zobacz transformacje, które zaszły na przestrzeni lat w okręgu, który dalej większości Polaków kojarzy się tylko z kopalniami i hutami.

Najciekawsze miasta Śląska

Udając się na Śląsk wypada zobaczyć Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie eskapady odkryjesz historię browarnictwa, ale ponadto będziesz mógł obejrzeć jak dzisiaj produkuje się piwo. Skosztujesz przy okazji świeżo uważonego piwa. Drugim elementem przygody na twojej liście, musi być Chorzów i znajdujący się tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odpocząć od zgiełku miasta i odpreżyć się. W centrum skweru ulokowane jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie spojrzysz na kosmos z całkiem nieznanej perspektywy. Będąc w parku, należałoby także zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny ewentualnie pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ dodatkowo wycieczkę po Katowicach – stolicy terenu. Odkryjesz tam istotny dla Śląska, Katowicki Spodek oraz Muzeum Śląskie. Jeśli pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna spośród najefektowniejszych atrakcji turystycznych regionu. Będziesz mieć szanse zjechać kolejką 320 metrów pod powierzchnię ziemi. Możesz poczuć się nieomalże jak górnik podczas zwiedzania podziemnych chodników. Po wyprawie, warto odwiedzić dodatkowo do najniżej położonego baru w Europie, gdzie posmakujesz śląskich potraw.

Co jeszcze odkryjesz na Śląsku?

Żeby zaznajomić się ze wszystkimi ciekawostkami oferowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Stąd, należałoby rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W przeciągu dwóch dni w 25 miastach rejonu, odbędzie się aż 500 różnorakich wydarzeń zadedykowanych historii regionu także technice. Wyłącznie od Ciebie zależy, w których będziesz uczestniczyć. Nim przybędziesz na Śląsk, wejdź na https://katowice-taxi.pl i zapoznaj się z ofertą firmy taksówkarskiej.