Porady

Śląsk – czy warto rozważyć tutaj kupno mieszkania?

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Śląsk – czy warto rozważyć tutaj kupno mieszkania? została wyłączona
  • Porady

Rozważasz kupno nieruchomości na śląsku? Twoją pierwszą myślą były z całą pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością świetna lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada niemniej rozpatrzyć także inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz szansę kupić dom po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w wielkiej odległości od Katowic, które zapewnia sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– miejskie mury obronne z XIV wieku
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– zespół pałacowo-parkowy Ciechanowskich z połowy XIX w.
– młyn „Będzin” przy ul. Kościuszki.
Miasto jest podzielone formalnie na 8 dzielnic: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście i Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeśli chcesz sprawdzić oferty domów jak też mieszkań na sprzedaż bądź wynajem wejdź na stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny najmu, jak i sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są mniejsze aniżeli uśredniona cena dla całego regionu. Jest to jeden z motywów, dla jakich kwatery cieszą się w tym obszarze tak pokaźnym zainteresowaniem.
Zabytki i ośrodki turystyczne, na które powinno się zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Wilhelma
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik „Wolność, Praca, Godność” Sosnowiec.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej w samym środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada bogatą historię, która wpłynęła na dzisiejszy wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania sporo zajmujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół Matki Boskiej Różańcowej (1890)
– Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach Grupy Bojowej Kłodnica-Kochłowice (1937)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie również znaleźć ciekawe propozycje w tym. między innymi Kino Patria, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz In-nY Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miejsce z atrakcyjnymi cenami mieszkań, w którym warto rozpatrzyć zakup nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć również ciekawe oferty na nowych osiedlach. Aby obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży jak również wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.