Porady

Zbiór wskazówek, jak robić pranie

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Zbiór wskazówek, jak robić pranie została wyłączona
  • Porady

Pranie choć wydaje się być czynnością niezwykle prostą, wielu z nas może stwarzać niezły kłopot. Nowe sprzęty piorące posiadają programy wyjaśnione w dość jasny sposób, jednak, co jeśli nasza pralka nie ma tego rodzaju ułatwień? Oto kilka podpowiedzi, jakie opłaci się wziąć pod uwagę!

1. Segregacja ubrań

pranie w bębnie pralkiWażne, aby nie wrzucać wszystkich ubrań na raz do pralki. Segregujemy pranie po kolorach i tkaninach, z których są wykonane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie należy posegregować na białe, czarne jak też wielokolorowe. Właściwa selekcja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ciuchów. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej studiować metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez producenta. W innej temperaturze będziemy prali jeans, wełnę czy akryl.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już wcześniej pisaliśmy warto spojrzeć na rekomendacje odnośnie prania zamieszczane na metce. Dzięki nim będziemy wiedzieli nie tylko, jaka jest najlepsza temperatura prania, ale także czy w ogóle możemy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór stosownej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w niskich temperaturach. Ciężkie zanieczyszczenia w wysokich. Również ciemne rzeczy należy prać w niższych temperaturach, dzięki temu nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, białe czy kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, dobierz właściwy specyfik. Dostępnych jest wiele preparatów – proszki, kapsułki i płyny. Nie zapomnij, by detergent był dostosowany do koloru prania! Komplementarnie trzeba również użyć preparatu do płukania, jaki nada ciuchom świeższy zapach. Możesz też dorzucić do prania profesjonalne chusteczki, które mają za zadanie wyłapać pigmenty, które ewentualnie mogły by pofarbować pozostałe pranie.

5. Włączamy pranie

Posegregowane ciuchy trzeba umieścić w bębnie pralki, uzupełnić detergenty do prania, wyselekcjonować stosowny program, zatrzasnąć drzwi od pralki po czym ją uruchomić. Prawda, że niezwykle proste?