Uncategorized

Wyjątkowe śląskie miasto

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Wyjątkowe śląskie miasto została wyłączona
  • Uncategorized

Śląsk to nie jedynie Katowice. W regionie znajdziemy wiele fascynujących terytoriów, jakie będą mogły nas zająć swoim wyglądem oraz historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej przyjezdni decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina umieszczona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli wielbicie odkrywać oryginalne terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej nastrojowość, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie ciekawostki

Przemierzając ulice Bytomia potrafimy dopatrzyć bogactwo styli architektonicznych. Zwłaszcza w sercu miasta. Widzi się tam zabytkowy skwer miejski, do którego możemy udać się na spacer. W nader niedalekiej odległości umieszczony jest obiekt Urzędu Miejskiego, który został zbudowany w okresie międzywojennym. W tym samym okresie stanęła też pływalnia miejska, leżąca blisko urzędu. W okolicy znajdują się przepiękne przedwojenne kamieniczki. Doskonale przedstawiają przeróżną przeszłość miasta. Bytom jest jednym spośród najstarszych miasteczek w Polsce. Został założony 3 lata przed Krakowem, natomiast pierwsze potwierdzone doniesienia o wsi są z 1105 roku. W sercu miasteczka znajdziemy multum historycznych domów, ale na naszą uwagę zasługuję dodatkowo inne miejsca Bytomia. Na jego pograniczach umieszczony jest zespół sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa także sauna. W mieście spotkamy się z szeroką ofertą kulturalną. Możemy udać się na występ do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w centrum miasteczka. Jeżeli pośród nas są zwolennicy sztuki nowomodnej, to powinni oni przejść się w stronę historycznych terenów pokopalnianych blisko centrum miasta. Znajdą tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są stare obiekty cechowni także administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny wraz z kręgielnią. Na miejskim placu odszukamy niemało spokojnych lokali, w których możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

Wybierz się do Bytomia

Nie myśl i już dzisiaj wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla postaci aktywnych fizycznie, osiągalne są budynki sportowe. Jeśli preferujesz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu kafejek także barów, jakie znajdują się w sercu miasta. Dzięki różnorodnej ofercie rozrywek, na pewno odnajdziesz tu miejsce dla siebie.