Wiadomości

Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, uznany inwestor oraz medialny showman bez politycznego doświadczenia, z zaskoczenia wygrał wybory prezydenckie, przezwyciężając byłą sekretarz stanu bardzo dobrze rozpoznawaną Hillary Clinton.

Strasznie doskonały wynik Donalda Trumpa to spore zaskoczenie. Wszelkie przewidywania w ostatnich dniach sugerowały, że to Hilary jest faworytką wyścigu prezydenckiego. Donald Trump wygrał z nią przede wszystkim dzięki poparciu białych facetów a także ewangelików, jacy od początku budowali najbardziej zagorzałą grupę jego zwolenników. To w dużym stopniu ludzie bez wyższego wykształcenia, którym słabo powodzi się w nowoczesnej, globalnej gospodarce. Klęska Hilary komunikuje tak czy inaczej, że najpewniej oddało głos na nią znacznie mniej kobiet niż się spodziewano. Zdaniem analityków nagrania z brzydkimi słowami Trumpa o płci pięknej nie zniechęciły wyborców, jak można było przypuszczać.

O doskonałym osiągnięciu wyborczym Trumpa zadecydowały nieoczekiwane zwycięstwa w kilku kluczowych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Wygrana Donalda Trumpa świadczy o tym, że kolejnym prezydentem USA po raz pierwszy będzie osoba bez żadnego politycznego dorobku i doświadczenia. Ma prawo to być bardzo mocno dziwne, de facto w rzeczywistości może być to wyjątkowo przydatne, bo taki człowiek pozbawiony gorszych politycznych zwyczajów może uczynić w kraju jak również w całym świecie dużo opłacalnych modyfikacji.