Porady

Zatroszcz się o swoją skórę

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Zatroszcz się o swoją skórę została wyłączona
  • Porady, Uroda, Zdrowie

Skóra naczynkowa jest problemem, który nawiedza niesłychanie wiele pań. Przeważnie wiąże się to z powstawaniem zaczerwienia na buzi bądź powstawaniem czerwonych pajączków na policzkach. Tego rodzaju cera jest też niezmiernie wyczulona na intensywny powiew także niewysokie także wysokie temperatury. Na słaby wygląd cery wpływa też niewłaściwa dieta, a ponadto słońce. Żeby polepszyć jej wygląd, nie potrzeba dużo pracy. Wystarczy o nią dbać przy pomocy należytych kosmetyków.

Pielęgnuj cerę przez cały rok

Najważniejsze jest to, ażeby strzec cerę przed wpływem słońca, zarówno latem, jak dodatkowo zimą. W sezonie wiosennym i jesiennym możemy używać kremów z mniejszymi filtrami. Jednak latem także zimą, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze, użytkujmy wyższe filtry przeciwsłoneczne. Należałoby dodatkowo zwracać baczność na skład używanych przez nas środków. Przede wszystkim stosowane przez nas smary powinny być obfite w składniki nawilżające i kojące. Pamiętajmy, iż skóra przy cerze naczynkowej jest szczególnie delikatna. Używane przez nas specyfiki, powinny nie jedynie ją zabezpieczać, tymczasem też wzmacniać. Nieraz okazuje się, iż pomimo wszystko dalej na twarzy potrafią pojawiać się rumieńce lub pajęczynki, powstałe wskutek pękających naczynek. Stąd też, coraz więcej kobiet decyduje się na poddanie specjalnym zabiegom. Mają one na celu usunięcie popękanych naczynek.

Zabiegi dla skóry naczynkowej

Jednym z takich zabiegów jest laserowe likwidowanie naczynek, jakiemu umiemy się poddać w salonie medycyny estetycznej. W trakcie zabiegu, struga lasera podwyższa temperaturę naczynka krwionośnego. Wynikiem tego jest twardnienie czerwonych ciałek krwi, co doprowadza do zlikwidowania naczynia. Rezultaty można dostrzeć już po jednym zabiegu, ale umieją wystąpić przypadki, kiedy pojedyczna wizyta może być niezadowalająca. Aby jednak jak najlepiej ochronić naszą skórę, po poddaniu się zabiegowi, należałoby dalej stosować dobre kremy i specyfiki, które będą ochraniać i wzmacniać nasza skórę.

Sprawdź także – BLOG VESUNA.PL